ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7314705
*
nr 731 4705
Spegel
20-tal, höjd: 128
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2011
kl 19:16:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/12 16:18:12
1
100 kr
12/12 09:32:27
2
150 kr
12/12 09:44:47
1
200 kr
12/12 15:50:42
3
300 kr
12/12 16:41:40
1
500 kr
12/12 19:03:08
4
400 kr
12/12 19:07:40
4
500 kr
12/12 19:11:27
1
Vinnande bud
12/12 19:11:44
4
550 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 731 4705
Spegel
20-tal, höjd: 128
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/12 16:18:12 | 1 | 100 kr |
12/12 09:32:27 | 2 | 150 kr |
12/12 09:44:47 | 1 | 200 kr |
12/12 15:50:42 | 3 | 300 kr |
12/12 16:41:40 | 1 | 500 kr |
12/12 19:03:08 | 4 | 400 kr |
12/12 19:07:40 | 4 | 500 kr |
12/12 19:11:27 | 1 | Vinnande bud |
12/12 19:11:44 | 4 | 550 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23